Eski Parçaların Geri dönüşümüModern giyinmek güzeldir ama unutulmamalıdır ki geçmiş geleceğin aynasıdır. Geçmiş yılların modası günümüze tekrar yansıtılıyor. Vintage parçalar modern parçalarla kombinlendiğinde hem şık hem de farklı bir görünüme kavuşabilirsiniz.

1980’lerden Günümüze

İspanyol paçalar seksenli yıllardan günümüze yansıyan en iyi parçalardan. Yün el örgüsü şallarla el örgüsü yeleklerle uzun kendinizden bir beden büyük paltolarla.

Jean pantolonlarınızı İspanyol paça giymeye dikkat edin. yüksek bel tercih edeceğiniz pantolonlarınız dolabınızdaki kurtarıcı olmazsa olmazlarınızdan olacak. Kıvır kıvır bıraktığınız saçlarınızla kombinlemeyi deneyin. Pantolon paçanız mutlaka yerle bir olmalı. Boyunuz kısa ise bunu avantaja çevirebilir altına çok yüksek topuklar giyebilirsiniz.

Bacak boyunuz bir anda uzayacak bedeninize bir kaç cm eklemişçesine uzun bir boya sahip olacaksınız.

Yüksek bel pantolonlarınızda göbeği açma modasını da tekrar gündeme getirebilirsiniz. Gömleklerinizin eteklerini bağladığınızda genç ve fresh bir görüntüye sahip olacaksınız.

Çiçekli desenler tercih ettiğinizde eskitilmiş küpeler kullanabilirsiniz. Halka küpeler ekleyebilirsiniz. Seksenleri ve doksanlı yılları karıştırmış geçmişten günümüze yansımaları stilinizle taşımış olacaksınız.

Şalların Günümüzdeki Kullanımı

Eski kadınlar, anneanneleriniz, babaanneleriniz iğne oyaları işler el emeği ile başörtüleri diğer bir değiş ile yemeniler yaparlardı. Günümüzde hala yapan hanımlar var. Çoğu aksesuardan daha iyi bir görüntüye sahiptir bu başörtüleri. Hemen hemen her kesim kadının dolabında bulunan bu parçayı fular olarak boynunuzda kullanmayı bir kez olsun denemelisiniz.

Kışın çok iyi hissedeceksiniz. Başörtülerinizi 3-4 kat katladıktan sonra saç bandı olarak ya da atkuyruğu yaptığınız saçınıza bağlayarak da vintage bir görüntü elde edebilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*